• Kobiece sesje zdjęciowe z końmi
  • Reklama i promocja produktu z końmi
  • Własna baza stajni i fotografów
  • Współpraca przy organizacji pokazów mody, eventów z udziałem koni

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS SESJI ZDJĘCIOWYCH Z KOŃMI

PODSTAWOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS SESJI ZDJĘCIOWYCH Z KOŃMI

Nasze sesje zdjęciowe są dla każdej z Was. Nie musisz jeździć konno czy często bywać w stajni by wziąć udział w tej wspaniałej przygodzie. Nigdy nie przebywałaś blisko tych, zdawałoby się, wyniosłych zwierząt? Nie szkodzi. Zaufaj nam. Mamy doświadczenie i będziemy dbać o Twoje bezpieczeństwo cały czas. Zapoznaj się ze wskazówkami poniżej. Przestrzeganie ich będzie dla nas wszystkich przydatne i  sprawi, że jedyne co zapamiętasz to cudny czas w fantastycznym towarzystwie.

1.

Przed każdą sesją zdjęciową otrzymujesz ten wpis, który ma za zadanie przygotować Cię do sesji z końmi. Zanim zaczniemy Cię fotografować zrobimy Ci mały test 😊. Tak serio to zrobimy Ci mini szkolenie czego nie należy robić a co należy, ale pamiętaj że to TY w 100% odpowiadasz za swoje bezpieczeństwo.

2.

Podczas każdej sesji organizowanej przez MMhorses jest asystent, który odpowiada za konia. Musisz go bezwzględnie słuchać. Będziemy dbać o Twoje bezpieczeństwo, ale jesteś dużą dziewczynką i musisz mieć oczy naokoło głowy.

3. 

Musisz  pamiętać, że konie to roślinożercy, a roślinożercy zaliczają się do zwierząt płochliwych. Uciekają gdy czegoś się boją.

Pamiętaj, że konie boją się kiedy:

-krzyczysz

Nie krzycz – wiemy, czasami to trudne. Same jesteśmy ekspresyjnymi kobietami, ale uwierz, że wrzaski sprawią, że spłoszysz konia. Podczas sesji masz być jego partnerką a nie drapieżnikiem 😊

-wymachujesz rękoma

Niektórym się zdarza bo chcą odgonić muchę – 2 godziny wytrzymasz, dla wyższego celu – wspaniałych zdjęć.

-robisz niekontrolowane ruchy lub biegasz

 Potrzebujesz czegoś? Powiedz nam.

4. 

PAMIETAJ: do koni nie wolno podchodzić od tyłu. Koń nie kopie dlatego, że chce Ci zrobić krzywdę – po prostu nie widzi co się za nim dzieje i może to zrobić ze strachu. Dlatego pamiętaj by zawsze obchodzić konia tak, by on Cię miał w zasięgu swojego wzroku.

5. 

Zanim podejdziesz do konia – mów do niego – spokojnie i łagodnie tak, żeby mógł przyzwyczaić się do Twojego głosu i zapachu. Podchodząc nie patrz zwierzakowi prosto w oczy bo wtedy potraktuje Cię jak drapieżnika (tak tak kochana a lamparty na sawannie to myślisz, że jak polują? ). Najlepiej jest stanąć obok łopatki ze wzrokiem spuszczonym w dół i pogłaskać konia delikatnie.

6. 

Teraz trochę o sprzęcie jeździeckim….
Konia trzyma się na uwiązie (to taka linka, która jest przyczepiona do kantara – „tego czegoś” co konie mają na głowie). Ty również będziesz go trzymała podczas sesji – pokażemy Ci jak. Pamiętaj, żeby nigdy nie obwiązywać sobie uwiązu wokół nadgarstka lub ręki. Czemu? Wyobraź sobie chwilę, gdy koń się wystraszy… on ucieknie, a co z Twoją ręką…?
Konie mają również ogłowia (to część sprzętu jeździeckiego który koń ma na sobie podczas jazdy). Ty będziesz trzymać go za wodze. Pamiętaj, żeby nigdy nie dopuścić do sytuacji, że wodze będą zwisać z głowy konia do ziemi – może on nadepnąć, zaplątać się, wystraszyć i zrobić sobie krzywdę.

7. 

Rekwizyty do sesji – to bardzo fajna sprawa i mogą nadać niezwykły charakter całej sesji. Jeśli chcesz użyć jakiegoś mniej lub bardziej niezwykłego rekwizytu– parasol, chorągiewka, dziwna czapka, maska, światełka, chusta itp. powiedz nam wcześniej o tym – przećwiczymy to i sprawdzimy czy koń się nie boi.

8. 

Uważaj na nogi, a szczególnie na stopy – to bardzo, bardzo ważna sprawa. Jeśli koń Cię nadepnie to naprawdę nie będzie ciekawie…. – dlatego nie jesteśmy za tym byś biegała boso. Sandałki i klapeczki też sobie podaruj. Jeśli do Twojej stylizacji koniecznie pasują tylko i wyłącznie bose stopy daj nam znać. Zastanowimy się co z tym zrobić 😉

9. 

Smakołyki, marchewki i inne pyszne rzeczy dla koni dajesz tylko i wyłącznie za naszą zgodą. Konie to łakomczuchy i za wszelką cenę będą chciały się dostać do pachnącego im z daleka kąska. Oczywiście możemy ustalić, że karmienie zwierzęcia będzie elementem sesji. Ale musimy to ustalić i dać Ci wskazówki jak to robić bezpiecznie.

10. 

Nasze sesje zdjęciowe robimy na łonie natury. A jak to natura: ma swoje lepsze i gorsze strony… Gorsza to te bąki, gzy i inne muszyska, które wszystkich denerwują. Konia także. Ty możesz spryskać się sprejem na owady. A koń będzie odganiał owady ogonem i innymi możliwymi sposobami np. tupiąc nogami. Pamiętaj więc by swoje stopy trzymać w bezpiecznej odległości od końskich kopyt.

MONIKA MEHLICH


Monika Mehlich

 

Jestem Kobietą z PASJĄ.
Kocham konie, modę i sesje zdjęciowe. Wszystko, to łączę to w jedno –  MMhorses. To miejsce, w którym pokazuję jak dzięki pasji żyję z PASJĄ.

Życie bez PASJI jest niewybaczalne