• Kobiece sesje zdjęciowe z końmi
  • Reklama i promocja produktu z końmi
  • Własna baza stajni i fotografów
  • Współpraca przy organizacji pokazów mody, eventów z udziałem koni

MODOWE SESJE ZDJĘCIOWE Z KOŃMI: FOTOMONTAŻE

Fotomontaż – obraz fotograficzny powstały z zestawienia, kombinacji i połączenia kilku (kilkunastu) fotografii.

Fotomontaż ma szczególne zastosowanie w fotografii artystycznej, plakatowej, reklamowej. Jest często wykorzystywany przez ilustrowane czasopisma, dający możliwość ukazania kilku równoległych akcji na jednej fotografii, syntezując ilustrowane wydarzenie. Często niechlubnie wykorzystywany do manipulacji w celu uzyskania oczekiwanego odbioru i oczekiwanej interpretacji.

Poniżej kilka fotomontaży w sesjach zdjęciowych z końmi. Zdjęcia są ciekawe, na pewno przyciągają uwagę widza. Mają za zadanie zahipnotyzować odbiorcę i zachęcić do zakupu produktu. W rzeczywistości takie sceny mogłyby być bardzo, bardzo niebezpieczne, a często niemożliwe do zrealizowania (szczególnie, kiedy modelka nie ma pojęcia o jeździectwie i o gatunku końskim).

Zdecydowanie wolę te zdjęcia, które odzwierciedlają rzeczywistość. Być może dlatego, że znam konie i wiem jakimi zwierzętami one są.

Kobieta w sukni, (która jest obiektem reklamy) a za nią pędzące stado koni. Wątpliwe, żeby w rzeczywistości pani truchtała w sandałkach, mając za sobą kilkadziesiąt kopyt, mogących zmiażdżyć jej stopy…Sceneria piękna, ale totalnie przekłamana.

fot. Vogue

Tutaj bez wiedzy na temat koni można zobaczyć, że modelka jest na pierwszym planie. Dziwi mnie to, że tak prestiżowe czasopismo jak Vogue zgadza się na publikację takiej… tandety.

Ten fotomontaż bardzo mi się podoba. Sceneria jest możliwa do zrealizowania. Poza tym zdjęcie jest takie wyniosłe, pełne emocji, energii i tego CZEGOŚ. Kupuję to.

Hermes słynie z najlepszych (moim zdaniem) zdjęć reklamowych z końmi. To zdjęcie jest z pewnością fotomontażem (bieg obok pędzących koni? hmm…), jednak zrobione jest naprawdę bardzo dobrze.

Tutaj modelka jest “doklejona” do konia. Z poprzedniego kadru został wycięty jeździec, który galopował (stąd widać dynamikę ruchu ciała konia). Modelka zrobiła pozę na koniu, kiedy ten stał. Wentylator dodał efekt rozwianych włosów i sukni. Ruch w czystej postaci 😛 Według mnie jest to najdelikatniejsza forma fotomontażu zdjęcia, choć… to też kłamstwo… 🙂

MONIKA MEHLICH


Monika Mehlich

 

Jestem Kobietą z PASJĄ.
Kocham konie, modę i sesje zdjęciowe. Wszystko, to łączę to w jedno –  MMhorses. To miejsce, w którym pokazuję jak dzięki pasji żyję z PASJĄ.

Życie bez PASJI jest niewybaczalne